CrossFit jest dla wszystkich kobiet

CROSSFIT buduje zdrowie, formę i pewność siebie kobiet w każdym wieku.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że CrossFit to sport dla młodych. Pełen dynamicznych ruchów, trudnej gimnastyki i podnoszenia dziwnych, ciężkich rzeczy z podłogi.

Jednak warto podkreślić, że CrossFit to doskonała opcja dla kobiet w każdym wieku, niezależnie od ich aktualnej formy i celów treningowych.

Oto 6 powodów dlaczego CrossFit pomaga kobietom w każdym wieku zyskać zdrowie, formę i pewność siebie:

1. Trening dostosowany do Twojego obecnego poziomu:

CrossFit jest niezwykle elastyczny i dostosowuje się do Twojej aktualnej dyspozycji, umiejętności, ewentualnych dolegliwości i ograniczeń. Jeśli nie jesteś w stanie przebiec kilometra, to biegniesz pół kilometra. a jeśli bieganie w ogóle nie wchodzi w grę, możesz jechać na rowerze lub wiosłować. Nie umiesz się jeszcze podciągać? Możesz podciągać się z gumą, opuszczać z drążka, albo wykonywać inne ćwiczenie zbliżone do tego ruchu.

Wszystkie ruchy w CrossFicie dostosowujemy, aby odpowiadały Twojemu aktualnemu poziomowi sprawności. Twój wiek nie ma znaczenia.

2. Indywidualna opieka i wsparcie

Często brakuje nam odwagi i pewności siebie żeby przyjść na siłownię, bo nie wiemy co i jak miałybyśmy tam robić. Obawiamy się też dziwnych spojrzeń stałych bywalców takich miejsc.

W CrossFicie jesteś prowadzona za rękę, niezależnie od tego, czy jesteś początkującą czy zaawansowana, czy masz 20 czy 60 lat. Treningi są szczegółowo zaplanowane na każdy dzień, a trener pokazuje jak wykonywać każde ćwiczenie i dba o bezpieczeństwo i poprawną technikę. To zajęcia grupowe, ale personalne zarazem. Do tego w klubie panuje luźna atmosfera, bez wzajemnego oceniania i “obcinek” jak to często bywa w klubach fitness.

3. Motywacja grupowa

Trening w tradycyjnej siłowni nie obejmuje wsparcia i wzajemnego dopingowania się, a jedyna interakcja z innymi na sali zachodzi kiedy jesteś pytana jak długo jeszcze będziesz zajmować maszynę na nogi 😉

W CrossFicie masz grupę, która wspiera się nawzajem i dzięki niej chętniej regularnie wracasz do klubu co pomaga Ci znacznie szybciej osiągać Twoje cele treningowe. Do tego jest sporo okazji do pogadania 🙂

4. Intensywność dostosowana do Twoich potrzeb

W CrossFicie masz możliwość dostosowania intensywności treningu do swoich potrzeb, dyspozycji dnia i aktualnych “chęci”.

Chcesz się tylko poruszać, przewietrzyć głowę, albo skupić na technice, oszczędzając swoje serce i płuca? Nie ma problemu. Chcesz przejść na “drugą stronę”? Proszę bardzo 😉

Bez względu na Twój wiek, poziom umiejętności, sprawność fizyczną czy pożądany efekt treningowy, z nieodłączną pomocą trenera możesz dostosować trening do swoich potrzeb, bez oglądania się na innych. Na każdym treningu wiele osób na sali robi “swoją wersję” treningu i w CrossFicie to jest standard.

5. Zmniejszenie ryzyka osteoporozy

Osteoporoza to choroba, która dotyka wiele kobiet, zwłaszcza w późniejszym wieku. To stopniowa utrata gęstości kości, co zwiększa ryzyko złamań. Kobiety zdecydowanie częściej cierpią na tą chorobę niż mężczyźni.

Regularny trening CrossFit, w którym jest sporo dźwigania ciężkich rzeczy stymuluje organizm do utrzymywania wysokiej gęstości kości minimalizując ryzyko osteoporozy.

6. Poprawa odporności psychicznej

CrossFit to nie tylko wyzwanie fizyczne, ale również, a może przede wszystkim mentalne. Będziesz zmuszona do przekraczania swoich granic i wychodzenia poza nie nawet kilkunastokrotnie w ciągu każdego miesiąca. Pewnego dnia odkryjesz, że umiejętność pokonywania trudności na treningach zaczyna się przenosić do życia codziennego. Zaczniesz czuć się bardziej pewna siebie, odważniejsza i mieć większe poczucie sprawczości.

Podsumowując, CrossFit to fantastyczny sport, który niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia, kondycji fizycznej i psychicznej kobiet niezależnie od ich wieku i aktualnej formy.

Jeśli chcesz zacząć poprawiać swoje zdrowie, formę i pewność siebie to zapraszamy do jedynego, prawdziwego, afiliowanego klubu CrossFit w okolicy. My robimy to tak jak trzeba.

Mieścimy się w PIASECZNIE przy Ul. Puławskiej 38 (niedaleko Laminy).

👉 Przedstaw nam się, a my niezwłocznie oddzwonimy i umówimy Cię na pierwszą wizytę w klubie 🙂

Do zobaczenia ! 👋

Rezerwuj trening próbny

Rezerwuj